روش های رفع لبخند لثه ای

دندانپزشکی زیبایی یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی می باشد که در جهت اصلاح طرح لبخند و زیبایی ظاهری با روش های ارتودنسی ، ایمپلنت، لمینت وبلیچینگ به درمان بیماران خود می پردازد

لبخند هالیوودی

احتمالاً اصطلاح «لبخند هالیوودی» را شنیده‌اید و تصویری از آن را در ذهن دارید؛ بازیگران فیلم‌های سینمایی که با اعتماد به نفس به دوربین نگاه می‌کنند و با لبخندی زیبا دندان‌های بی نقص، درخشان و مرتب خود را به نمایش می‌گذارند.

داشتن لبخند هالیوودی خواسته بسیاری از خانم‌ها و آقایان است و برای عده‌ای چنان اهمیت دارد که حاضرند به خاطر داشتن چنین ظاهر و لبخند زیبایی هزینه‌های گزافی صرف کنند. برای داشتن لبخند هالیوودی ابتدا باید به متخصص دندانپزشک زیبایی مراجعه کرده و طرح لبخند خود را اصلاح نمایید.

روش های اصلاح طرح لبخند

متخصص دندان پزشک زیبایی شخصی است که در رابطه با زیبا سازی دندان‌ها و درمان‌های ترمیمی آن‌ها به طور تخصصی آموزش دیده و دوره‌های عملی و تحصیلی را گذرانده است.

پس از مراجعه به دندانپزشک متخصص زیبایی، دهان و دندان‌های شما معاینه می‌شوند تا ابتدا نواقص و مشکلات دندانی تشخیص داده شوند. پس از این مرحله دندان پزشک اقدام به جرم گیری، ترمیم پوسیدگی‌ها (پر کردن دندان‌های پوسیده) و درمان مشکلات احتمالی لثه می‌نماید.

اما مرحله اصلی اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخند هالیوودی، انتخاب روش‌های مناسب برای به دست آمدن نتیجه مطلوب است. روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند به کار گرفته می‌شود:

کاربرد لمینت سرامیکی در اصلاح طرح لبخند

در صورتی که دندان‌های شما از نظر مکان قرارگیری مشکلی نداشته و نیازی به ارتودنسی نباشد، یکی از گزینه‌های قابل انتخاب شما، لمینت سرامیکی خواهد بود. باید توجه داشت که این روش برای تمام افراد قابل انجام نیست، به عنوان مثال افرادی که عادت دندان قروچه دارند برای گذاشتن لمینت سرامیکی کاندید خوبی نیستند. برای انجام این روش، ابتدا دندان‌ها تراش داده و از آن‌ها قالب (کست) تهیه می‌شود، سپس قالب به لابراتوار ارسال شده و لمینت ها مطابق قالب اختصاصی ساخته خواهد شد. زمان مورد نیاز برای ساخت لمینت سرامیکی حدود سه هفته خواهد بود. پس از آن دندانپزشک با استفاده از نوعی چسب مخصوص لمینت ها را به روی دندان شما می‌چسباند.

لمینت دندان سرامیکی زیبایی بسیار خوبی دارند و تنها عیب آن‌ها، آسیب پذیری در برابر ضربه و فشار می‌باشد، در صورتی که لمینت های سرامیکی لب پر شده یا دچار شکستگی شوند، امکان ترمیم آن‌ها وجود ندارد و باید تعویض شوند.

نخستین مرحله بهبود در اصلاح طرح لبخند


اولین قدم در اصلاح طرح لبخند این است که سلامت دهان و دندان بررسی شود. اگر مشکلی در دهان و دندان وجود داشته باشد باید قبل از هر اقدامی برای زیبایی دندان، برطرف شود. شرط اصلی و ضروری داشتن یک لبخند زیبا، بهداشت دهان و دندان است و باید به سلامتی آن توجه داشت. طول دوره درمان در هر فرد با توجه به روش انتخابی در اصلاح طرح لبخند متفاوت خواهد بود. عده ای یک جلسه و عده ای بیش از چند جلسه برای درمان وقت لازم دارند. هزینه آن نیز با توجه به بهداشت دهان و روش انتخابی متفاوت خواهد بود.

استفاده از روکش سرامیکی در اصلاح طرح لبخند

لمینت سرامیکی و روکش سرامیکی هر دو از یک جنس هستند و از مواد یکسانی ساخته می‌شوند. تفاوت آنها در میزان پوشش دادن دندان‌هاست. لمینیت تنها سطح خارجی دندان را پوشش می‌دهد، در حالی که روکش کل دندان را می‌پوشاند. از روکش در مواردی استفاده می‌شود که دندان در معرض آسیب بوده و نیاز به محافظت توسط روکش داشته باشد.

روکش‌های سرامیکی در گذشته با لایه زیرین یا پایه فلزی و لایه رویی سرامیکی ساخته می‌شد. چنین ساختاری زیبایی کاملی نداشت و پس از مدتی باعث تیرگی رنگ لثه می‌شد. اما امروزه روکش‌های سرامیکی با پایه‌هایی از جنس زیرکونیوم ساخته می‌شوند. روکش‌های زیرکونیا، زیبایی و کیفیت بیشتری داشته و به رنگ طبیعی دندان‌ها نزدیک‌تر هستند.

برای ساخت روکش‌های سرامیکی نیز نیاز به تراش دادن دندان‌های شما و قالب گیری از آن‌هاست. پروسه ساخت روکش زیرکونیا چند هفته زمان می‌برد. معمولا برای اصلاح طرح لبخند، به روکش کردن تعداد 4 تا 8 دندان جلویی، نیاز است.

تاثیربلیچینگ در لبخند هالیوودی

در صورتی که طرح لبخند و شکل دندان‌های شما تناسب خوبی داشته باشد، دندان‌ها مرتب بوده، و شکستگی و نقصی نداشته باشد، می‌توان از روش بلیچینگ برای سفید کردن آنها و اصلاح طرح لبخند استفاده کرد. بلیچینگ به روش خانگی و در مطب قابل انجام است. بلیچینگ در مطب با استفاده از مواد سفید کننده مخصوص انجام می‌شود و در مدت کوتاهی باعث سفیدی دندان‌ها می‌شود.

بلیچینگ خانگی 

بلیچینگ خانگی توسط خود فرد در خانه انجام می‌شود. برای انجام این کار یک قالب اختصاصی برای شما تهیه شده و باید هر شب مواد بلیچینگ را داخل قالب یا تری ریخته و روی دندان‌ها قرار دهید. دوام سفیدی دندان‌ها در بلیچینگ خانگی نسبت به روشبلیچینگ در مطب بیشتر است. گرچه روش بلیچینگ در مطب به دلیل استفاده از مواد سفید کننده با غلظت بالاتر، سفیدی بیشتری ایجاد می‌کند. ماده مؤثره در روش بلیچینگ، هیدوژن پروکساید است که با نفوذ در مینای دندان باعث نابودی رنگدانه ها و سفیدی آن می‌شود.

کاربرد ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی پایه‌ای‌ترین روش درمان اصلاح طرح لبخند است. تا دندان‌های شما کاملاً ردیف و مرتب نشده باشند، نمی‌توانید از روش‌های روکش، ونیر یا لمینت استفاده کنید. ارتودنسی با دو روش ثابت و متحرک قابل اجرا است که متخصص ارتودنسی با توجه به نوع و شدت مشکل بی نظمی دندان‌ها روش مناسب را برای شما تجویز خواهد کرد.

متخصص ارتودنسی,ارتودنسی چیست,هزینه ارتودنسی ,اصلاح طرح لبخند,هزینه اصلاح طرح لبخند,بهترین دندانپزشک زیبایی,دندانپزشک زیبایی ,دندانپزشک خوب در تهران,دندانپزشک خوب در کرج,ساسان ترابیان,دکتر ترابیان,دکتر ساسان ترابیان,فلوراید تراپی,فلورایدتراپی,لبخند هالیوودی ,لبخند هالیودی,اصلاح لبخند هالیوودی,هزینه اصلاح لبخند هالیوودی,لمینت دندان,لمینیت دندان,روکش دندان,روکش لمینتی دندان,هزینه لمینت دندان,هزینه لمینیت دندان,هزینه,هزینه لمینت دندانی,هزینه لمینیت دندانی,ایمپلنت دندان,ایمپلنت دندانی,ایمپلنت,هزینه کاشت دندان,کاشت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *